Ankara Üniversitesi Öğrenci Destek Komisyonu ve Ankara Olgunlaşma Enstitüsü, Ankara Palas’ta ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına “Anadolu’dan Esintiler” temalı özel bir defile düzenledi.

Ankara Üniversitesi, gerek bilim ve araştırmada, gerekse sosyal ve kültürel alanlarda yaptığı etkinliklerde öncü ve örnek olmaya devam ediyor. Bu misyon yelpazesinin son örneği Ankara Palas’ta düzenlenen özel bir defilede gerçekleşti.

ÖĞRENCİLER UNUTULMUYOR

Ankara Üniversitesi Öğrenci Destek Komisyonu ve Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’nün birlikte hazırladığı defile ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına sahne aldı. “Anadolu’dan Esintiler” temalı defile birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Ankara’da yabancı misyon temsilcilerinin eşlerinin de içinde bulunduğu çok sayıda davetlinin katıldığı defileye Kültür Bakanlığı ses ve saz sanatçıları eşlik etti.

GELENEKSEL ESİNTİLER

Defilede geleneksel Anadolu kadın kıyafetlerinin günümüz estetik anlayışına göre yeniden tasarımlanmasıyla oluşturulan kıyafetler sergilendi. Defilenin finalinde ise Anadolu’nun olmazsa olmaz adeti “Kına Gecesi” de canlandırıldı. Etkinlikte Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğr. Gör. Berrak Elif Tosun ile Yrd. Doç. Dr. Demet Gürhan da bir konser sundu.

AMAÇ DAİMA DESTEK

Öğrenci Destek Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Asuman Sunguroğlu, Öğrenci Destek Komisyonu’nun, öğrencilere barınma ve yemek olanağı ile psikolojik, hukuksal ve maddi destek vermek üzere kurulduğunu belirterek, “Rektörümüz Prof. Dr. Erkan İbiş’in talimatıyla, öğrencilerimizin her türlü sorunlarında yanlarında olmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimize destek olmak amacıyla çaylar, sergiler ve defileler düzenlemeye çalışıyoruz” dedi. Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü İlknur Koçbıyık da Türk kadınının hayat biçimini, geleneklerini, göreneklerini ve duygularını yansıtan giysi koleksiyonunu Ankara Üniversitelilerle paylaşmaktan onur duyduklarını söyledi. Etkinlikte Rektör Erkan İbiş’in eşi Nebahat İbiş de yine öğrencilere destek amacıyla bir çekiliş gerçekleştirdi.

Haber: http://www.businessankara.com/egitim/ogrenciler-yararina-ankara-universitesinden-defile.html