Akademik araştırmalar ile birlikte kültürel ve sanatsal faaliyetlere de ara vermeden devam eden Ankara Üniversitesi dikkat çeken bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Ankara Üniversitesi Öğrenci Destek Komisyonu – Beypazarı Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin tasarladığı takılardan ve ressam Hikmet Çetinkaya ile atölye öğrencilerinin tablolarından oluşan “Paletteki Renkler, Takı Tasarımlarıyla Buluşuyor” adlı takı ve resim sergisi, farkındalık oluşturan anlamlı bir amacıyla birlikte izleyicilerin beğenisine sunuldu.

BEĞENİ TOPLADI

Türk-Çin Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği ile Adalet Mensupları Dayanışma Vakfı tarafından desteklenen sergi, burslu öğrenciler yararına görücüye çıktı. Ankara Üniversitesi Kültür Sanat Evi’nde (ANKÜSEV) gerçekleşen etkinliğe başta Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş olmak üzere üniversite yönetimi, akademisyenler, çok sayıda öğrenci ve sanatseverler katıldı. Öğrenciler ile ünlü ressam Çetinakaya’nın aylarca süren çalışmalarından oluşan sergi büyük beğeni topladı.

İYİLİKLE GÜZELLEŞİR

Sergide bir konuşma yapan Rektör Erkan İbiş, Ankara Üniversitesi olarak sanatsal faaliyetlere önem verdiklerini belirterek, “Serginin aynı zamanda yardım etkinliğine dönüşmesi insana büyük mutluluk veriyor. Bu sergi için emeği geçen herkes anlamlı bir iyilik yapmıştır. Dünya da ancak iyiliklerle güzelleşebilir” dedi. Erkan İbiş, akademisyenlere ve Çetinkaya’ya teşekkür ederek öğrencilerle birlikte iyilik ruhunun herkesi sarmasını diledi.